Головна » Історії » Від мрії до дії: як переселенка з Донбасу відкрила кафе у Кам'янському

Від мрії до дії: як переселенка з Донбасу відкрила кафе у Кам’янському

31.03.2018

Пройшло лише 5 місяців, як Ольга, її чоловік та діти переїхали до нового будинку в Макіївці, як у травні 2014 року біля села встановили перший контрольний пункт. Сім’я швидко зібрала свої і, залишивши в селі близьких друзів, улюблену роботу та новий будинок, виїхала з Макіївки.По дорозі вирішили куди – в Дніпропетровську область.

Перший рік Ольга неофіційно працювала в магазині жіночого одягу. Та все ж мріяла бути підприємцем і створити власне кафе. За дивним збігом обставин, Ольга отримала дзвінок та була запрошена на курси кухарів у рамках проекту “Програма професійного навчання та розвитку підприємництва для внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території Дніпропетровської області”, який реалізовувався організацією ADRA Ukraine у співпраці з ADRA Polska – ADRA Poland за підтримки МЗС Республіки Польща (Polska Pomoc) та фінансування програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Вже після декількох тижнів навчань Ольга приготувала свій перший “Наполеон”, а за декілька місяців відкрила власне кафе, розташоване на вул. Героїв АТО, 15 в Кам’янському.

Кілька місяців разом з командою готували їжу на обладнанні, принесеному з дому. Та з часом, в рамках проекту ADRA Ukraine, жінка змогла купити трохи необхідної техніки.

За невеликий час діяльності, у “Кафеолії” вже пройшло декілька цікавих соціальних ініціатив:

  • У співпраці з Карітасом, “Кафеолія” забезпечила харчування візиту гостей з Німеччини з організації Pack Christian; організувала святкування Дня миру – діти вирізали з паперу сердечка та роздавали їх перехожим на вулиці.
  • “Кафеолія” забезпечувала харчування 20-ти учасникам 7-денного тренінгу представників Мальтійської служби порятунку, готуючи для них смачні обіди з солодкою випічкою.
  • Проводили і власні благодійні ініціативи: до Дня інвалідності запросили у своє кафе дітей з інвалідністю, де в час святкування малеча розфарбовувала імбирні пряники (через якийсь час таку ж акцію провели за фінансової підтримки місцевої політичної партії). А зовсім недавно у “Кафеолії” пройшла святкова вечеря з п’ятьма фіналістами телепрограми “Мастер-Шеф”.

На урочистому заході в честь завершення “Програми професійного навчання та розвитку підприємництва для внутрішньо переміщених осіб, що проживають на території Дніпропетровської області”, Ольга також презентувала власну випічку – і навіть не встигла її скуштувати (доки нарізала торт, нічого вже не залишилося).

Завдяки проекту, Ольга не тільки отримала нові професійні знання під час вправ і тренувань, а й знайшла нових друзів, які допомагають їй, підтримують у всіх починаннях і щиро радіють успіху.