Категорія: НовиниОпубліковано: 31.05.2018

Post title getting code

Коли трапляються надзвичайні ситуації, більшості людей важко пережити стрес. Вони можуть впадати у відчай, істерити, переживати панічні атаки, замикатися або бути у стані заціпеніння, – пізніше виникає явище флешбеку (переживання стресових моментів минулого ще раз і ще раз). У таких випадках виникає потреба кризової інтервенції. Психологи та психотерапевти найкраще можуть впоратися із цим.

Але як діяти, якщо саме на ваших очах відбулася катастрофа, якась криза і вам треба заспокоїти потерпілих? Словацькі експерти Луціа Клімачкова та Влад Фріго дають такі поради:

  1. Для початку необхідно встановити зв’язок із людиною. Представтесь, скажіть що Ви тут для допомоги. Дайте випити склянку води, або запропонуйте плед чи куртку.
  2. Якщо ситуація дозволяє, краще забрати постраждалого з місця події, так Ви нейтралізуєте сильні стресові фактори.
  3. Людині необхідно гарантувати безпеку. Запевніть свого співрозмовника, що йому нічого не погрожує, Ви оберігаєте його спокій і нічого поганого не трапиться.
  4. Під впливом адреналіну, що виробляється під час стресових ситуацій, людина може не відчувати своїх поранень. Тож необхідно перевірити чи немає фізичних ушкоджень.
  5. Знижуємо рівень емоцій. Дайте людині виплакатись. Поясніть, що її реакція нормальна і це скоро мине.
  6. Використовуйте дихальні техніки. Запропонуйте спокійно подихати разом. Наприклад 5 секунд вдих 6 секунд видих. Дихання стабілізує серцебиття і нервову систему.
  7. Дайте відчути простір. Запропонуйте покласти руки на стілець, або взяти у руки подушку. Тактильність повертає відчуття реальності.
  8. Дізнайтесь що насправді необхідно людині. Запропонуйте свою допомогу.
  9. Ставте відкриті запитання, дайте людини висловитись. При обговоренні краще розумієш потреби.
  10. Виявляйте емпатію та піклуйтесь про постраждалого. Створіть затишну атмосферу комфорту та будьте уважними до людини.
  11. Висловлюйтесь максимально простою мовою. Використовуйте короткі речення та прості слова, повторюйте.
  12. Самі будьте спокійними. Людині необхідно бачити впевнену і стабільну особу перед собою. Передайте їй свій спокій.

Нагадаємо, що тренінг “Кризова інтервенція”, який пройшов 29-31 травня у Києві, був 7-им та останнім тренінгом в рамках проекту “Посилення менеджменту, фандрейзингу та комунікації громадянського суспільства в Україні”, який реалізовувало 5 партнерських організацій ADRA Slovensko, ADRA Czech Republic, Polish Medical Mission, Hungarian Baptist Aid та ADRA Ukraine за фінансової підтримки програми Вишеградського фонду та уряду Нідерландів.

 

автор: Єлизавета Кузнєцова

фото з тренінгу: https://goo.gl/6ioKtY

Інші новини:

Інші новини: