Категорія: НовиниОпубліковано: 09.04.2024Перегляди: 385

Post title getting code

Адвентистське агентство допомоги та розвитку (ADRA) продовжує гуманітарну діяльність в Україні через два роки після початку війни. Благодійна організація ADRA продовжує працювати на місцях в Україні та сусідніх країнах, однією з перших надаючи критично важливу допомогу найбільш вразливим верствам населення, які постраждали від бойових дій. Наша діяльність охоплює продовольчу допомогу, надання притулку, психологічну підтримку та медичну допомогу.

У перші ж декілька годин після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року благодійна організація ADRA активувала свою глобальну мережу команд швидкого реагування на надзвичайні ситуації, мобілізувала тисячі волонтерів з числа прихожан Церкви адвентистів сьомого дня та залучила величезні ресурси для надання допомоги дітям, жінкам, сім’ям та окремим особам, які були вимушені покинути свої домівки, тікаючи від обстрілів, та шукати притулку в інших країнах.

«Ми згадуємо в наших молитвах усіх, чиє життя безповоротно змінилося в результаті повномасштабного вторгнення. Зараз, коли війна в Україні триває уже третій рік, ADRA продовжує надавати життєво важливу гуманітарну допомогу дітям, жінкам і сім’ям, які стали переселенцями внаслідок бойових дій, а також мільйонам біженців, вимушеним тікати до сусідніх країн. Ми глибоко вдячні численним партнерським організаціям, які об’єднали зусилля з ADRA у наданні допомоги», — каже віце-президент ADRA International з гуманітарних питань Імад Маданат. «Благодійна організація ADRA також глибоко вдячна тисячам волонтерів з числа прихожан Церкви адвентистів сьомого дня з України, Європи та з усього світу, які з самого початку кризи почали пропонувати свої ресурси, щоб подарувати надію українцям. Зокрема, ми вдячні нашим донорам за їхні внески, які дозволяють ADRA продовжувати своє служіння заради блага народу України відповідно до завітів Христа».

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), внаслідок бойових дій в Україні близько 4 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами, а ще понад 6,4 мільйона були змушені шукати притулку в Європі та інших країнах світу, причому понад 14 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги у 2024 році.

Дивіться відеозвіт ADRA про Україну:

За останні два роки благодійна організація ADRA вже надала гуманітарну допомогу у межах проєктів кризового реагування та розвитку громад на суму близько 40 мільйонів доларів США. З початку бойових дій мережа ADRA надала допомогу понад 2,6 мільйонам людей в Україні та сотням тисяч біженців, які зараз проживають у різних країнах Європи та по всьому світу.

Зокрема, ADRA передала понад 100 тонн продовольства, відправила в Україну незліченну кількість вантажівок з предметами першої необхідності, ліками та медичним обладнанням, надала притулок для понад 2,1 мільйона українців, евакуювала понад 100 тисяч людей, а також надала психологічну, юридичну та правозахисну допомогу майже 500 тисячам українців, включно з дітьми.

«Ми стояли на кордоні між Словаччиною та Україною, коли тисячі біженців проходили через пункт пропуску лише з невеличкими валізками та рюкзаками, жінки тримали дітей на руках, літні люди підтримували один одного. Всі були втомлені, виснажені, замерзали через мінусову температуру, але все ж щасливі, що дісталися безпечного місця. Ми запросили їх до намету ADRA, де вони мали змогу зігрітися, запропонували їжу, ковдри та місце для відпочинку», — розповідає керівник програм ADRA Europe Томас Петрачек. «Так розпочався довгий тернистий шлях не лише для біженців, а й для сотень працівників і волонтерів ADRA, які щодня захищають і підтримують їх. Нам довелося подолати багато викликів, але було й немало позитивних історій, які надихають та дають надію нам всім. Варто ніколи не забувати про те, що всі ми люди, і ми потребуємо один одного і в горі, і в радості. І цей шлях для нас все ще триває».

Критично важлива допомога, яку благодійна організація ADRA надавала та продовжує надавати в Україні, зміцнила її потенціал у сфері управління надзвичайними ситуаціями, надання психосоціальної підтримки, захисту біженців та переміщених осіб, а також у реалізації проєктів у сфері багатоцільової грошової допомоги. Підрозділи мережі ADRA, розташовані по всій Європі, розробили та актуалізували національні плани реагування на надзвичайні ситуації, щоб краще підготуватися до потенційних майбутніх криз і швидше реагувати на них. Агентство також розширило співпрацю з Церквою адвентистів сьомого дня та волонтерами і зміцнило зв’язки з урядами, громадськими групами та іншими неприбутковими організаціями.

Багатогранна гуманітарна діяльність

ADRA здійснює гуманітарні операції в Україні та європейських країнах, що приймають біженців, із залученням таких партнерів як Всесвітня продовольча програма ООН, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Церква адвентистів сьомого дня та інші релігійні організації. Програми ADRA, спрямовані на задоволення нагальних потреб населення, довгострокові проєкти відбудови та відновлення, а також підтримки внутрішньо переміщених особіб та біженців в інших країнах, охоплюють наступні напрями:

 • Продуктові ваучери та продуктові набори.
 • Одяг, взуття та ковдри.
 • Прихистки та ваучери на матеріали для ремонту житла.
 • Дитячі літні табори та освітні заходи.
 • Правова допомога та захист.
 • Психологічна підтримка.
 • Набори для підготовки до зими, генератори, печі та системи опалення.
 • Центри зайнятості для підготовки українців до нових ринків праці.
 • Мовні курси для інтеграції біженців у нові громади.
 • Евакуація із зони бойових дій.
 • Транспортування лежачих хворих, людей поважного віку, людей з інвалідністю та дітей-сиріт.
 • Фінансова допомога найбільш вразливим верствам населення.
 • Медикаменти, обладнання, генератори для лікарень, інвалідні візки.
 • Медичні огляди для біженців та внутрішньо переміщених осіб.
 • Доступ до чистої води, засобів гігієни, відновлення систем очищення води та поліпшення санітарних умов.

ІНІЦІАТИВИ ADRA ЗА КРАЇНАМИ:

США

Протягом всього декілька годин після початку вторгнення головний офіс ADRA International у США розгорнув кілька груп швидкого реагування, а також залучив експертів з логістики, стратегії, комунікацій та реагування на надзвичайні ситуації зі США та усього світу з метою управління міжнародними проєктами з надання гуманітарної допомоги на прикордонних пунктах пропуску в Україні та сусідніх країнах. Головний офіс організації у Меріленді організував численні кампанії зі збору коштів та налагодив співпрацю з урядовими агентствами США, неприбутковими організаціями, донорами та релігійними організаціями з метою надання критично важливої допомоги постраждалому населенню. Відділ управління надзвичайними ситуаціями здійснює нагляд і контроль за програмами, фінансуванням і командами ADRA в охоплених війною регіонах, щоб гарантувати, що гуманітарна допомога потрапляє саме в ті райони, де вона найбільше необхідна.

Австрія

Представництво ADRA в Австрії надавало тимчасовий притулок та допомогу сім’ям біженців, організувало курси німецької мови та культурної орієнтації, щоб допомогти українцям адаптуватися та інтегруватися в австрійське суспільство, а також організувало літні табори та надавало психологічну підтримку дітям біженців.

Австралія

Представництво ADRA в Австралії виділило понад 2 мільйони доларів на гуманітарні проєкти в Україні, а також профінансувало щонайменше 23 проєкти з надання допомоги українцям, включно з евакуацією із зони конфлікту, забезпечення продуктами харчування, водою та надання грошової підтримки.

Бельгія

Представництво ADRA в Бельгії відіграло важливу роль у створенні тимчасових притулків на українських прикордонних переходах, де сім’ї біженців, діти й ті, хто шукав притулку, могли отримати їжу, предмети першої необхідності та багатоцільову грошову допомогу. Представництво ADRA в Бельгії також надіслало гуманітарні конвої з тоннами продовольчої допомоги до Мукачева, Україна.

Болгарія

Представництво ADRA в Болгарії у партнерстві з ЮНІСЕФ запустило проєкт «Крила для дітей». Ініціатива надає доступ до освіти та навчальних занять українським учням-біженцям у щонайменше 17 центрах розміщення. Послуги мобільного навчання також доступні для дітей у віддалених районах. Наразі в програмі беруть участь близько 1200 учнів.

Хорватія

Представництво ADRA в Хорватії розпочало роботу з навчальної підтримки та поліпшення добробуту дітей біженців за допомогою програм вивчення мов, розважальних заходів та спеціальних святкових заходів у центрах для біженців та у вразливих громадах.

Чехія

Представництво ADRA в Чехії розгорнуло консолідовану гуманітарну діяльність для поліпшення умов життя внутрішньо переміщених українців, ремонтуючи будинки, встановлюючи системи опалення, доставляючи паливні котли та генератори, щоб уникнути дефіциту електроенергії. Для поліпшення доступу до води представництво ADRA в Чехії також передало Україні в порядку благодійної допомоги системи очищення стічних вод. Представництво ADRA в Чехії також пропонує психологічну підтримку та заходи з інтеграції біженців у Чеській Республіці через волонтерські центри. Крім того, наші чеські колеги передають продукти харчування, засоби гігієни та матеріали для українців у Молдові та Грузії.

Данія

Представництво ADRA в Данії створило в Україні гарячу лінію консультування для людей, які не можуть покинути зони конфлікту, та пропонує індивідуальну та групову психосоціальну підтримку в громадах. Представництво ADRA в Данії також організовує дитячі літні табори, надає кризову грошову допомогу та планує проєкти відновлення шкіл.

Фінляндія

Представництво ADRA у Фінляндії співпрацює з місцевими фінськими відділеннями церкви для надання продовольчої допомоги біженцям і продовжує підтримувати поточні проєкти реагування в Україні.

Франція

Представництво ADRA у Франції надає допомогу біженцям, забезпечуючи їх тимчасовим житлом, грошовими ваучерами на предмети першої необхідності, надаючи соціальну допомогу, організуючи курси французької мови, а також відправляючи в Україну тонни продуктів харчування та засобів гігієни. Представництво ADRA у Франції також співпрацює з французькими гуманітарними організаціями та іншими представництвами ADRA, зокрема у Словаччині та Польщі, для збору благодійних пожертв. До того ж, зусиллями представництва ADRA у Франції до України було доставлено 28 вантажівок і один літак екстреної гуманітарної допомоги.

Німеччина

Представництво ADRA в Німеччині забезпечує біженців житлом і створило мережу підтримки, яка надає мовні курси та допомогу в інтеграції в суспільство. Представництво ADRA в Німеччині також надало допомогу приблизно 600 000 біженців у Молдові, Польщі, Румунії та Сербії. Представництво ADRA в Німеччині співпрацювало з волонтерами з Церкви адвентистів сьомого дня, організаціями та донорами для підтримки програм відновлення житла, постачання генераторів і медичного обладнання, постачання пожежних машин і відправки багатотонних гуманітарних вантажів в Україну.

Угорщина

Представництво ADRA в Угорщині надавало короткостроковий притулок в приміщеннях Церкви адвентистів сьомого дня поблизу українського кордону, організовувало дитячі заняття, гарячі обіди, роздачу продуктових наборів в центрах допомоги на залізничних вокзалах Будапешта, а також надавало транспорт для переміщених осіб з України. Крім того, представництво ADRA в Угорщині працювало з надійними партнерами з представництва ADRA в Німеччині для передачі благодійних пожертвувань і медичних матеріалів до клінік і лікарень в Україні, а також над перенесенням заводу з виробництва ортопедичного медичного обладнання з Києва до Мукачева.

Японія

Представництво ADRA в Японії фінансує різноманітні проєкти для народу України, включно з багатоцільовою грошовою допомогою внутрішньо переміщеним особам, які постраждали від ракетних ударів, обстрілів, руйнування дамби, а також евакуацією. Наші японські колеги також надавали продукти харчування, притулок і фінансову допомогу.

Нідерланди

Представництво ADRA в Нідерландах розпочало кампанії зі збору коштів для України на підтримку різноманітних заходів та програм, організованих українським представництвом ADRA для внутрішньо переміщених осіб.

Норвегія

Представництво ADRA в Норвегії фінансує гуманітарні програми в Україні та сусідніх країнах за рахунок приватних пожертв. Представництво мобілізувало численні волонтерські групи серед прихожан місцевих церков, щоб допомогти сім’ям біженців в облаштуванні, пропонуючи допомогу з пошуком житла, подарункові картки магазинів одягу, транспортну допомогу, мовні курси та заходи з інтеграції в суспільство. Волонтерські церковні групи за співпраці з ADRA також проводили шкільні заходи та концерти, щоб допомогти українським учням налагодити зв’язки, адаптуватися та подружитися з однолітками.

Польща

Представництво ADRA в Польщі налагодило співпрацю з місцевими та міжнародними партнерськими організаціями з метою надання життєво необхідної допомоги та ресурсів сім’ям біженців. Представництво ADRA в Польщі допомагає задовольнити потреби українських біженців на різних етапах, надаючи їм притулок, їжу, послуги з інтеграції в суспільство, допомогу в евакуації та гуманітарні вантажі.

Румунія

Представництво ADRA в Румунії запустило проєкт «Надія для України» для допомоги понад 500 000 біженцям на прикордонних переходах, а також біженцям у Румунії, Молдові та внутрішньо переміщеним особам в Україні. Гуманітарні зусилля охоплюють фінансову допомогу, продовольчі програми, психосоціальні послуги для дітей та дорослих, створення простору, дружнього до дітей, інтеграцію студентів-біженців у румунську систему освіти, допомогу в зимовий період та допомогу в отриманні послуг медичної діагностики. Крім того, ADRA у партнерстві з Церквою адвентистів сьомого дня в Румунії організувало 74 гуманітарні конвої до України та 6 конвоїв до Молдови.

Сербія

Представництво ADRA в Сербії відреагувало на кризу ініціативами з розширення прав і можливостей, щоб допомогти біженцям стати фінансово незалежними. Представництво ADRA в Сербії також надає базові послуги на рівні громад, забезпечує шкільну інтеграцію та проводить академічні програми для дітей біженців. Громадські центри пропонують організації психосоціальну підтримку біженцям з груп ризику, які піддаються насильству, соціальній ізоляції та бідності, а також сприяють отриманню доступу до медичної допомоги. Крім того, проєкт «Школа на колесах», організований представництвом ADRA в Сербії, залучає дітей з неблагополучних районів до навчальної діяльності.

Словаччина

Діяльність представництва ADRA в Словаччині спрямована на допомогу сотням вразливих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, включно з передачею необхідних продуктів харчування та предметів гігієни в громади поблизу зон конфлікту. Незліченна кількість домогосподарств, які проживають поблизу зон бойових дій, отримали підтримку в отриманні засобів до існування та негайну грошову допомогу для ремонту пошкоджених будинків після ракетних обстрілів. Представництво ADRA в Словаччині передало щонайменше 80 генераторів до українських лікарень та центрів розміщення ВПО, а також сприяло створенню гуманітарного коридору між Словаччиною та Україною, організувавши склади, надавши вантажівки та паливо. Крім того, організація проводить психосоціальні програми на прикордонних переходах, роздає предмети першої необхідності та пропонує консультації біженцям, щоб допомогти їм впоратися з кризою. Центри допомоги, розташовані по всій території Словаччини, надають продукти харчування, засоби гігієни, одяг та психологічну підтримку.

Швеція

Представництво ADRA у Швеції виділило понад мільйон доларів на ініціативи для України та надало грошову допомогу. Завдяки індивідуальним пожертвам та логістичній підтримці представництва ADRA в Словаччині, шведське представництво сприяло організації транспортного забезпечення, надавало вантажівки та доставило понад 230 000 упаковок життєво необхідних ліків, витратних матеріалів та будівельних матеріалів до українських лікарень у багатьох містах. Представництво ADRA у Швеції допомогло українським партнерам доставляти печі, медикаменти та будівельні матеріали до лікарень Херсонської області. Зусилля представництва ADRA у Швеції були відзначені під час церемоній у Шведській королівській каплиці за участю королівської родини, де врятовані біженці мали можливість розповісти свою історію шведським монархам. Представництво ADRA у Швеції також сприяло евакуації відомого оперного виконавця з українського театру в Запоріжжі, який став відданим прихильником ADRA та допомагає організаціє залучати кошти для України.

Швейцарія

Представництво ADRA у Швейцарії надає біженцям приватне житло та продовольчі ваучери. Представництво ADRA у Швейцарії також підтримує поточні проєкти, включно з фінансуванням громадського транспорту для українських біженців та програмами розподілу продуктів харчування.

Словенія

Представництво ADRA в Словенії допомагає біженцям в межах різноманітних програм, включно з програмами забезпечення житлом, надання медикаментів, психосоціальної підтримки, роздачі продуктів харчування, гігієнічних наборів та проведення освітніх заходів для переміщених сімей та окремих осіб. Представництво ADRA в Словенії продовжує допомагати дітям і матерям, організовуючи семінари з питань психічного здоров’я, надаючи продовольчі ваучери та шкільне приладдя.

Україна

Українське представництво організації (ADRA Ukraine) активно працює над тим, щоб забезпечити українське населення гуманітарною допомогою та захистом, яких воно потребує в умовах нинішньої кризи. Ми пропонуємо продуктові набори, талони на хліб і продукти харчування, грошову допомогу, притулок, непродовольчі товари, одяг і ковдри, послуги з евакуації із зон конфлікту, транспорт для людей поважного віку та людей з інвалідністю, юридичну допомогу, психосоціальну підтримку, а також організуємо дитячі літні табори. ADRA Ukraine організовує масштабні програми, які містять ремонт житла, роздачу наборів для підготовки до зими, обігрівачів, твердого палива та встановлення системи опалення. Українське представництво ADRA також підтримує сектор охорони здоров’я, надаючи медичне обладнання, витратні матеріали та електрогенератори для лікарень і клінік. Крім того, ADRA Ukraine надає інвалідні візки для людей з інвалідністю, забезпечує доступ до питної води та необхідних засобів гігієни, а також встановлює системи каналізації та водоочищення в громадах.

Підтримку ініціатив для допомоги України також надають представництва ADRA в СШАКанадіКитаїВеликобританіїІталіїКореїПеру, на Філіппінах, у ПортугаліїПуерто-РікоІспанії та на Тайвані. Загалом ADRA співпрацює з державними органами, неприбутковими установами та релігійними організаціями з 35 країн світу.

«Ми готові протистояти найскладнішим гуманітарним кризам, допомагаючи внутрішньо переміщеним особам не лише вижити, а й відновити та відбудувати своє життя. Ми твердо віримо, що кожна людина заслуговує на повноцінне життя, і ми не шкодуємо зусиль, щоб втілити це бачення в реальність», каже керівник ADRA Ukraine Леонід Рутковський. «Навіть коли увага громадськості послаблюється, ми залишаємося непохитними у своєму прагненні надавати постійну допомогу сім’ям, які борються з найскладнішими обставинами, до тих пір, поки наша допомога буде необхідною».

Джерело:
www.adra.org

Інші новини:

Інші новини: