Категорія: НовиниОпубліковано: 11.03.2024

Post title getting code

Одним із заходів благодійної організації ADRA Ukraine, спрямованих на допомогу українцям на прифронтових територіях у зимовий період, став благодійний концерт, присвячений 30-літтю роботи ADRA в Україні. Другого грудня минулого року в Лівобережному духовному центрі Києва своє мистецтво близько 700 відвідувачам подарували спеціальні гості — народні артисти України Оксана Білозір та Віктор Павлік, а також інші солісти й камерний хор. Під час заходу представники ADRA Ukraine розповіли про гуманітарну допомогу, яку зараз отримують українці від організації. Зібрані завдяки концерту кошти пішли на закупівлю дров для жителів Херсонщини, постраждалих від війни. Благодійний проєкт реалізувався спільно з Церквою адвентистів сьомого дня в Південному регіоні. Більш детально про задум і підсумки проєкту розповідає Сергій Степанюк, керівник PR-відділу ADRA Ukraine.

— Сергію, як виникла ідея провести саме такий благодійний захід?

— Коли ми відзначали 30 років роботи ADRA Ukraine і планували концерт, присвячений цій події, ми вирішили зробити його з благодійною метою. Хотілося допомогти людям, постраждалим від війни. Відповідно, ми звернулися до наших волонтерів, до Адвентистської церкви, щоб вони розповіли про потреби людей, для яких ми могли б зібрати ці кошти. І керівництво Церкви адвентистів сьомого дня в Південному регіоні запропонувало купити дрова для Херсонщини. У церкві є волонтери, які постійно їздять до постраждалих людей, допомагають сушити будинки, підтоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС, возять гуманітарну допомогу. А в зимовий період мешканцям Херсона і області дуже потрібні дрова. По-перше, там зруйнована вся інфраструктура. Відповідно, вони можуть опалювати будинки тільки грубами. А збирати для них дрова, наприклад, у найближчих лісах чи посадках вони не можуть, бо там все заміновано. Люди просто бояться йти в ліс по дрова. Відповідно, їх потрібно закупляти, а на це потрібні гроші. Тому ми вирішили зібрати на благодійному концерті пожертви для того, щоб закупити ці дрова і відвезти їх жителям Херсонщини, щоб допомогти їм пережити зиму.

— Формат благодійних концертів традиційний для ADRA Ukraine, чи це, скажімо так, щось нове, якась унікальна подія?

— Я не так давно працюю в ADRA Ukraine, тому можу знати не все, але я не пригадую, щоб саме в Україні відбувалися масштабні концерти, організовані нашим агентством. Однак знаю, що за кордоном, в деяких містах Європи періодично проходять подібні благодійні акції, на яких збирають кошти для допомоги тим чи іншим нужденним людям. В Україні, у всякому разі, з початку повномасштабного вторгнення таких концертів ще не було. Тому вирішили спробувати такий формат і, як показала практика, результат був досить непоганим.

— Як саме відбувався збір коштів?

— Оскільки концерт проходив у Лівобережному духовному центрі Києва, на подію завітали близько 700 осіб. Вхід був безплатним, але під час концерту проводився збір на потребу, яка була озвучена вище. Можна було пожертвувати кошти готівкою, а можна було перейти за QR-кодом і переказати кошти онлайн, безготівковим способом. Після концерту в малому залі Лівобережного духовного центру відбувся благодійний ярмарок. Діти вірян, які відвідують цю церкву, підлітки з клубу «Слідопит» разом з батьками напекли смаколиків і продавали на ярмарку, а кошти від продажу пішли на цю ж саму благодійну мету. Тоді, в день концерту, онлайн і готівкою разом з коштами з ярмарку зібрали 110 тисяч гривень. Але концерт транслювався також онлайн, його можна було подивитися і в ютубі, і в фейсбуці (на цей момент в ютубі , здається, десь п’ять з половиною тисяч переглядів є, і в фейсбуці ще чотири з половиною тисячі переглядів). Відповідно, люди після концерту ще певний час дивилися його в записі й теж продовжували жертвувати, як мінімум протягом місяця після події. Сума пожертв, яку ми зафіксували — 162 800 гривень, які ми передали Адвентистській церкві в Південному регіоні. Завдяки цим коштам церква закупила 22 тонни паливних брикетів з лушпиння соняшника і розподілила на 50 домогосподарств у приватному секторі м. Херсона і в прилеглих районах. Зокрема, це села Андріївка, Антонівка, 1-й і 2-й квартал, де навіть газ відключений через обстріли. Крім брикетів волонтери людям роздавали брошури з психологічної допомоги.

— Як зреагували люди, які отримали допомогу?

— Вони дуже вдячні. Їм приємно, що кошти зібрали самі українці, що херсонців підтримують кияни й жителі інших міст і навіть країн. Бо херсонці дуже виснажені через постійні бойові дії, і будь-яка підтримка від співгромадян для них дуже важлива.

— Організувати масштабний концерт непросто. Окрім зібрати пожертви на добру справу, чого ще ви хотіли досягти цим заходом?

— Нашою метою було не тільки зібрати кошти. Було кілька цілей. Одна з них — представити діяльність благодійної організації ADRA Ukraine для церкви, яка, зокрема, й заснувала нашу організацію, а також для багатьох позацерковних людей, адже місія ADRA — це служіння суспільству, тим, хто потребує.

— Відомі артисти, що виступили в концерті — Оксана Білозір, Віктор Павлік — як вони самі сприйняли такий проєкт?

— Почнемо з того, що, оскільки я раніше працював на телебаченні і мав певні контакти з багатьма відомими людьми в Україні, то і з Оксаною Білозір, і з Віктором Павліком у мене була не то щоб дружба, але теплі стосунки. Ми інколи листувалися, вітали один одного з днем народження у соцмережах. І тому, коли я запропонував їм взяти участь у такій події, вони з радістю погодились, бо вони знали, хто я, певною мірою довіряли мені, і тим більш, ми попросили їх співати саме християнські пісні, а вони все ж таки є віруючими людьми, і їм це було теж приємно. Тому що зазвичай вони співають на світських заходах, де попит на дещо інший репертуар. Але в той же час вони займаються волонтерською діяльністю, і Віктор Павлік, і Оксана Білозір, тому для них це було звично, і вони з радістю погодилися підтримати наш концерт, взяти участь у ньому.

— Чи є ідея проводити подібні концерти в майбутньому, розвивати такий формат благодійних заходів?

— Ми отримали досить багато позитивних відгуків завдяки цьому концерту, і зрозуміли, що такі заходи гарно сприймаються глядачами, як тими, хто в залі, так і тими, хто дивиться онлайн. Тому, звичайно, будемо продовжувати таку практику, адже це цікаво і продуктивно, ми можемо забезпечувати якісь проєкти, чимось допомагати нужденним людям. Тому плануємо ще один подібний концерт з іншими учасниками в травні цього року, але більше інформації про це буде пізніше. Є плани проводити такі заходи періодично, як мінімум два рази на рік. Звичайно, наперед загадувати дуже складно, але ідея є. Крім травневого, також хотілося б організувати концерт під кінець року, наприклад, на початку грудня в Україні відзначається День благодійності. Можливо, організуємо не тільки концерти, а й інші соціальні заходи, які зможемо використовувати для того, щоб допомогти іншим людям. Будемо розвивати цю ідею, креативити, щоб робити нашу благодійну справу якнайкраще.

Інші новини:

Інші новини: