Post title getting code

Уже понад десять місяців українці переживають щоденний біль втрат, страх від чергового обстрілу міст та тривогу за майбутнє. Проте, разом з війною життя триває далі — незвичне, ненормальне, але навіть таким воно має нести в собі й хороші, теплі моменти.

В очікуванні зимових свят багато людей задумуються, чи варто їх святкувати взагалі. Насамперед відповідь на це запитання ви можете знайти в Собі. Якщо ви опираєтесь навіть думці про свято під час війни — не примушуйте себе та не робіть щось проти власної волі.

Але важливо пам’ятати, що здатність радіти — одна з базових емоцій, яка дає стимул боротися далі. Тому збереження таких звичних традицій, як прикрашання ялинки чи обмін подарунками, є дуже важливим.

Коли людина, а тим більше дитина, потрапляє в кризову ситуацію чи проживає травматичні події, насамперед її потрібно «забрати» з цієї ситуації, хоча б ненадовго. Можливість зануритися в передсвяткову метушню допоможе відволіктися від жахів війни.

Створюючи та підтримуючи святкові традиції разом з дитиною, ви будуєте опору, яка дає їй можливість адаптуватися до сьогодення та отримати теплі спогади, у яких радість, іграшки, запах мандаринів, панує спокій та немає тривог. Таким чином можна дещо знизити «внутрішнє напруження», яке негативно впливає на здоров’я та психологічний стан.

Важливо, щоб ваше свято обов’язково відповідало обставинам. Варто враховувати, що поруч можуть бути люди, які втратили близьких чи лишилися без дому. Під час святкування не нехтуйте почуттями людей навколо — не вмикайте надто голосну музику, не використовуйте феєрверків. Для підтримки психологічного здоров’я необхідно поважати як свої інтереси, так і інтереси інших, сприймаючи прояви їхніх емоцій із розумінням та повагою.

***
ADRA Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office — GFFO) надає психологічну допомогу людям, яким важко самостійно впоратися з травматичним досвідом, отриманим внаслідок бойових дій.

Запис на безкоштовну консультацію за номером: +38 095 276 04 91

Опубліковано: 24.12.2022

Інші новини:

Інші новини: