Категорія: НовиниОпубліковано: 30.01.2023

Post title getting code

З початком повномасштабної війни дещо змінилися правила перетину державного кордону для дітей.

Згідно з Цивільним кодексом України фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Діти, котрі не досягли цього віку, мають право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

На сьогодні порядок виїзду фізичних осіб за межі України регулюється Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

Також Правилами зазначено, що особи, які не досягли 16-річного віку, мають право перетинати державний кордон у супроводі:
• одного з батьків — на підставі свідоцтва про народження дитини (без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків);

• інших родичів (це можуть бути баба, дід, повнолітні брат чи сестра, мачуха або вітчим) — на підставі свідоцтва про народження дитини та документа, який підтверджує наявність родинних зв’язків (без нотаріально посвідченої згоди);

• інших осіб, які не є родичами дитини, — на підставі письмової заяви одного з батьків, завіреної органом опіки та піклування, та за наявності свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України) або документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Державна прикордонна служба України дозволить перетин державного кордону.

Увага! В умовах воєнного стану правила виїзду за кордон часто змінюються, тому уточнюйте інформацію на телефонній лінії Прикордонної служби України.

У разі виникнення запитань ви можете звернутися по юридичну допомогу за адресою: м. Дніпро, вул. Козакова, 2-Д (бізнес-центр «Continent», каб. 103) або за номером: +38 050 434 84 62. Безкоштовна юридична допомога для внутрішньо переміщених осіб надається за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office), а також німецького представництва ADRA.

Інші новини:

Інші новини: