Опубліковано: 29.07.2020Категорія: Новини

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

У той же час фізичні особи – підприємці, які перебувають на єдиному податку 1 та 2 групи та мають дітей віком до 10 років мають право на отримання допомоги від держави в період карантину та протягом 30 днів після його закінчення. Ми радимо вам звернутися за безоплатною консультацією до юристів АДРА Україна, оскільки розмір допомоги становить:

🔹на дитинну 5 років та молодше – 1779 грн/місяць;
🔹діти із 6 до 10 років (включно) – 2218 грн/місяць;

Якщо дитині виповниться 6 років, суму допомоги перерахують з наступного місяця. Допомогу виплачують щомісяця за повний місяць.

ПДФО / ВС із суми не утримується, ЄСВ на цю суму теж не нараховується (п.п. 165.1.1). Але ФОП повинен мати сплачені страхові внески (ЄСВ) за попередній звітний період.

Отримати таку допомоги, відповідно до Постанови № 329, можливо:
🔹через портал державних послуг «Дія»;
🔹за допомогою онлайн сервісу Міністерства соціальної політики України;
🔹особисто в управлінні соціального захисту населення або підготувавши необхідний перелік документів та надіславши його до УСЗН.

Для цього необхідні наступні документи:
🔹заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
🔹сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
🔹сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
🔹сканована копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
🔹сканована копія рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

У разі оформлення допомоги через онлайн – сервіси необхідно відскакувати зазначені документи у форматі *.pdf

☎️З питаннями щодо виплати допомоги на дітей для ФОП, та іншими правовими питаннями звертайтеся до наших юристів за телефонами: 050 240 0752, 066 212 8498, 050 800 24 56, з 9:00 до 17:00, або надсилайте листа на пошту legal.aid@adra.ua

🇩🇪Консультації надаються в рамках проекту “Інклюзивний доступ до психосоціальної підтримки, захисту та питного водопостачання для людей, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України на лінії розмежування”, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.