Опубліковано: 15.09.2022Категорія: Новини

Благодійна організація відкриває нову рубрику, у якій щотижня буде знайомити читачів з історіями своїх працівників. Сьогодні розповідаємо одну з таких.

Ілля Рубан — переселенець з Луганщини. Активізація бойових дій у лютому змусила його разом із родиною евакуюватися до м. Дніпра. Втративши бізнес у с. Кримському, що під Лисичанськом, Ілля запропонував свої послуги в якості водія ADRA Ukraine. Зараз він евакуює людей та забезпечує доступ до життєво необхідних послуг у соціально-транспортному проєкті, що реалізується у співпраці з Ukraine Humanitarian Fund.

«Ми залишили майже все в Лисичанську та виїхали, — ділиться Ілля. — Спочатку було важко, декілька днів ночував у машині. Потім, коли ситуація трішки прояснилася, я зрозумів, що не можу сидіти без діла. Думав про те, що мені пощастило залишитися живим та здоровим. Сім’я більш-менш у безпеці. Ми змогли виїхати, у той час як багато моїх земляків такої можливості не мають. Тож я почав евакуювати людей з Луганщини власними силами. Їздив до Сєвєродонецька, Рубіжного. Під обстрілами забирав людей з підвалів, умовляв їх виїжджати. Багатьох вдалося вивезти. Потім вирішив приєднатися до гуманітарної організації. З діяльністю ADRA Ukraine знайомий по Луганській області, де організація надавала допомогу мирному населенню. Давно хотів приєднатися до дружньої команди благодійників. Зараз продовжую займатися евакуацією мирного населення, переважно з Донеччини. Буває, що чуєш та бачиш наслідки бойових дій, стаєш свідком людського горя… Звикнути до цього неможливо. Але гріє думка, що я роблю корисну та важливу справу. Пишаюсь тим, що можу допомагати людям».

Сьогодні Ілля щодня здійснює евакуаційні рейси з сіл та містечок Донецької області, допомагає «розвантажити» соціальний хаб у м. Запоріжжі. Адже саме туди щодня прибувають мешканці Херсону, інших міст півдня України.

З лютого 2022 року в межах цього проєкту допомогу безкоштовно отримали понад 26 000 осіб. Загалом за весь час реалізації евакуаційного напряму транспортом від ADRA Ukraine евакуювали та перевезли близько 38,5 тисяч людей. Робота триває.