Категорія: НовиниОпубліковано: 05.08.2020

Post title getting code

З початком збройного конфлікту на Сході України, тисячі людей були вимушені змінити своє життя, вони втратили роботу та власну справу. Люди залишали бізнес, але не припиняли діяльність, як фізичні особи підприємці. Їх ФОПи ставали «сплячими».

З 2017 року Законом № 1774-VІІІ передбачалась обов’язкова сплата єдиного соціального внеску навіть для тих, хто не здійснює діяльність. Відповідно, у людей почали накопичуватися борги та недоїмки. Необхідно біло погасити податкові зобов’язання та припинити діяльність ФОП.

З травня 2020 року Закон № 592-ІХ нарешті частково надав можливість списати борги з ЄСВ, які разом з штрафними санкціями становили шалені суми.

Отже, списати можливо борги:

🔹які утворились у фізичних осіб – підприємців та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність за період з 1 січня 2017 року по 3 червня 2020 року;
🔹не сплачені станом на 03 червня 2020 року;
🔹стосовно яких подано заяву про списання до 31 серпня 2020 року включно.
🔹штрафи й пеню, нараховані на суми недоїмок з цих боргів.

Для списання боргу потрібно:

🔹Не отримувати дохід від діяльності за вказаний період;
🔹Встигнути подати заяву до кінця серпня та припинити діяльність, як ФОП;
🔹Перебувати на загальній системі оподаткування;
🔹Здати податкову звітність за вказаний період.

Зараз припинення діяльності ФОП займає 5 хвилин, за допомогою сервісу «Державні сервіси онлайн». Подання звітності через Електронний кабінет платника податків також спрощує процедуру. Це потрібно зробити упродовж наступних 5 тижнів.

☎️З питаннями щодо списання заборгованості з ЄСВ, та іншими правовими питаннями звертайтеся до наших юристів за телефонами: 050 240 0752, 066 212 8498, 050 800 24 56, з 9:00 до 17:00, або надсилайте листа на пошту legal.aid@adra.ua

🇩🇪Консультації надаються в рамках проекту “Інклюзивний доступ до психосоціальної підтримки, захисту та питного водопостачання для людей, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України на лінії розмежування”, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Інші новини:

Інші новини: