Опубліковано: 09.08.2022
Переглядів: 310

На початку серпня в Апостолівській та Зеленодольській громадах Криворізького району Дніпропетровської області відбулися перші рейси соціальних маршрутів від ADRA Ukraine, реалізовані в співпраці з Ukraine Humanitarian Fund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Населення цих двох територіальних громад налічує загалом близько сорока тисяч мешканців. З кінця лютого і до сьогодні тут майже щодня приймають внутрішньо переміщених осіб із сусідніх районів. Громади знаходяться практично на лінії фронту, внаслідок чого щодня зазнають руйнувань, а іноді й втрат серед мешканців.

«З початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року ситуація в громаді значно ускладнилась, — коментує Зеленодольський міський голова Дмитро Невеселий, — громадський транспорт зупинився. Через постійні обстріли шляхи стали небезпечними, бувають випадки, коли фрагменти ракет чи снарядів лежать просто на дорозі. Але мешканцям громади необхідно до центру — відвідати лікарню, оформити виплати, зайти в магазин. Тому цей соціальний маршрут дуже допомагає людям у вирішенні багатьох нагальних проблем».

«Іноді страшно з дому виходити — так стріляють, — каже мешканка с. Мар’янське Тамара Володимирівна, — але до лікаря їхати треба. На таксі дуже дорого, тож безкоштовний маршрут для нас вкрай важливий. Дуже дякуємо ADRA Ukraine за таку допомогу, особливо — за відчайдушного водія, який попри всю небезпеку возить нас маршрутом».

Загалом в Апостолівській та Зеленодольській громадах діють дев’ять соціальних маршрутів, які охоплюють 20 населених пунктів.

Станом на 19 липня 2022 року ADRA Ukraine забезпечує безперебійне курсування 40 соціальних маршрутів у десяти громадах Донецької, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської області.

З питань роботи соціального рейсу можна звернутись на гарячу лінію проєкту: +38 (050) 572 04 07 та +38 (067) 203 62 48.