Категорія: НовиниОпубліковано: 26.09.2023

Post title getting code

Мешканці Томаківської селищної територіальної громади, що в Нікопольському районі Дніпропетровської області, з кінця серпня дістаються до критичної інфраструктури соціальним транспортом від ADRA Ukraine. Соціальні маршрути були відкриті у межах проєкту GFFO за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, німецького представництва ADRA та Aktion Deutschland Hilft на запит Томаківської селищної ради, адже громада розташована недалеко від лінії фронту і потребує транспортної допомоги. Населення цієї територіальної громади налічує близько 14 575 тисяч осіб, крім того, вона стала прихистком для 3 879 переселенців.

Завдяки ADRA Ukraine і партнерам на сьогодні в громаді діють три маршрути:

– Краснопіль — Тарасівка — Зелений Гай — Веселий Яр — Запоріжжя та у зворотному напрямку;
– Новокатьощине — Чайки — Михайлівка — Гарбузівка — Запоріжжя та у зворотному напрямку;
– Запорізька Балка — Ганнівка — Миролюбівка — Грушеве — Запорізьке — Запоріжжя та у зворотному напрямку.

У Зеленогайському старостинському окрузі Томаківської селищної ради зараз проживають понад 500 людей, майже половина з них — внутрішньо-переміщенні особи з окупованих та прифронтових територій. Громадський транспорт тут відсутній вже другий рік через нерентабельність з точки зору перевізників, оскільки більшість людей, що там залишилися, — літні люди, які обмежені в матеріальній спроможності оплатити проїзд. Окрім цього, доступ до селища також ускладнений відсутністю асфальтного покриття — доїхати туди легковою машиною доволі складно. Таксі від с. Краснопіль до м. Запоріжжя коштує понад 1 000 грн, що є непід’ємною ціною для пенсіонерів та ВПО.

«Від імені цілого старостату ми дуже вдячні ADRA Ukraine за допомогу. У нас протягом двох років було повністю відсутнє транспортне сполучення з містом Запоріжжя. Від усієї громади, від місцевого населення, від переселенців безмежно дякуємо Вам!», — каже староста Зеленогайського старостинського округа Томаківської селищної ради Аліна.

Тепер мешканці громади знову мають зв’язок із зовнішнім світом та нарешті можуть вільно отримувати державні виплати; мають доступ до соціальних, адміністративних та медичних послуг, до аптек і магазинів у м. Запоріжжі.

Інші новини:

Інші новини: