Категорія: НовиниОпубліковано: 19.10.2023

Post title getting code

18 жовтня 35 жителів Херсонської області евакуювались до Одеси та Львова. Вивіз людей благодійний фонд “ADRA Україна”, який займається евакуацією з перших днів звільнення правобережжя. За цей час, розповіла координаторка з питань евакуації Анастасія Єгорова, виїхати у більш безпечні регіони допомогли 4500 людей.

В дорожній сумці та рюкзаках взяли тільки необхідні речі, говорить Галина Лях. Жінка вивозить з Білозерки онуків, 7, 9 та 17 років. Галина розказує, виїжджати не планували, але протягом останніх тижнів селище під обстрілами російських військових постійно. Їх будинок наразі без вікон та з пробитим дахом. Під обстріл потрапив і 9-річний Ренат.

“У Ренатіка старша сестричка поранена, він побував під обстрілами, весь в крові був. Починає плакати, як згадує, ноги розбило уламками. На нашій вулиці не було нікого, оце тільки ми були з дітьми”, — говорить Галина.

Евакуює дитину і херсонка Олена. У Херсоні надто небезпечно, каже жінка.

“Перебувати тут дуже тяжко. Дитина навчається, 11 клас. І будемо далі щось думати, як вчитися та виживати. У нас тут залишилися і тато, і бабуся, в і дідусь. Ось таке у нас життя”, — каже Олена.

До Львова, а потім до польського міста Катовіце їде херсонка Валентина. Говорить евакуюється, бо вже немає сил, місто обстрілюють постійно.

Сьогодні двома автобусами виїхали 35 людей. В основному — це родини з дітьми та пенсіонери. Займатись евакуацією фонд ADRA Україна розпочав після звільнення правобережжя. За цей час допомогли виїхати 4500 людей, з них сотні маломобільних, розказує координаторка з питань евакуації Анастасія Єгорова.

“Сьогодні у нас евакуація до Львова з подальшою евакуацією за кордон. Також у нас щодня є евакуація Херсон — Одеса. У нас є два автобуси, які фінансуються урядом Канади та урядом Німеччини. У нас є дві спеціалізовані машини, які вивозять маломобільних людей”, — говорить Анастасія.

Фонд допомагає з пошуком житла, розказує Анастасія Єгорова. Також є тимчасовий прихисток у транзитному центрі у Львові. Там люди можуть перебувати протягом тижня.
 

 
Автор:
Аліна Мокляк

Джерело:
Суспільне Новини

Інші новини:

Інші новини: