Категорія: НовиниОпубліковано: 23.08.2023

Post title getting code

Пропонуємо вам невелику серію про центри захисту та підтримки (protection center), які працюють в межах проєкту GFFO ADRA Ukraine за фінансової підтримки ADRA Deutschland.

Сьогодні розкажемо про Центр захисту та підтримки в м. Вінниці, який став улюбленим місцем для мам і дітей, що постраждали від війни.

Саме Вінниця стала одним з міст, яке прийняло найбільшу кількість переселенців, а це понад 46 тисяч осіб, з них понад 12 тисяч дітей та 24 тисячі жінок. Місто серйозно постраждало від наймасштабнішого обстрілу 24 лютого 2022 року та потерпає від систематичних обстрілів і зараз.

Люди, які щоденно страждають від війни, дуже потребують підтримки, розради та допомоги. Саме це громадяни можуть отримати у центрі підтримки.

Центр захисту та підтримки у Вінниці відчинив свої двері в жовтні 2022 року в центральній частині міста з найбільш густою забудовою та в найближчій доступності до установ соціально-адміністративного спрямування. Саме тому цей центр настільки популярний. Станом на 1 серпня 2023 р. центр прийняв 1 397 бенефіціарів, 968 отримали індивідуальні консультації та психотерапевтичну допомогу. Співробітники закладу провели 60 групових заходів, які відвідали понад 370 осіб, 59 — були перенаправлені до профільних спеціалістів.

У межах психологічної допомоги найбільш затребувана послуга у м. Вінниці — групи підтримки для жінок, які постраждали від війни. Під час таких зустрічей жінки отримують психологічну допомогу та мають змогу поділитися хвилюваннями, переживаннями та власними турботами. За підтримки та під наглядом психологів жінки поліпшують власні психоемоційні стани, знижають рівень тривожності та реінтегруються в суспільство. У цьому центрі започатковане проведення групових зустрічей у форматі relax camp на відкритому повітрі.

Проте на сьогодні діяльність центру захисту й підтримки — це не лише надання психологічної допомоги. Особи, які звертаються сюди, можуть:

– отримати професійну онлайн-консультацію юриста проєкту Євгена Страшка;
– послугу короткотривалого перебування, де клієнт може перебувати в комфортному та безпечному місці до шести годин, такого часу вистачає органам місцевого самоврядування, щоб влаштувати клієнтів у шелтер;
– послугу «кімната матері та дитини» (клієнтка центру може переодягнути та погодувати немовля в захищеному від сторонніх очей місці);
– послугу міжгалузевої переадресації до медичної чи соціальної установи — оплачені діагностичні, консультативні та медичні послуги;
– послугу «вільний комп’ютер», де відвідувач може працювати за комп’ютером, провести онлайн-зустріч, знайти та роздрукувати необхідні матеріали;
– зарядити власні мобільні гаджети;
– діти отримують змогу просто погратися та переглянути цікавий пізнавальний фільм.

Центр захисту та підтримки у Вінниці серед бенефіціарів має неформальну назву «Мама центр», що говорить про його зручність та комфорт — його відвідувачі та мешканці почуваються тут як вдома. Розташований центр по вул. Лялі Ратушної, 18 та радо зустрічає тих, хто потребує підтримки, допомоги та розради.

Інші новини:

Інші новини: