Категорія: НовиниОпубліковано: 01.05.2024Перегляди: 101

Post title getting code

Віра Міщук — пенсіонерка, що проживає у м. Жашкові Уманського району Черкаської області. Вона доглядає за сином, який має І групу інвалідності. Жінка звернулась до Офісу Уповноваженого ВР з прав людини по гуманітарну допомогу. Звідти передали прохання в благодійну організацію ADRA Ukraine. Згодом ADRA Ukraine закупила для цієї жінки речі, потрібні для догляду за її сином з інвалідністю: сім’я отримала протипролежневу подушку і гігієнічні матеріали.

Про свою ситуацію розповідає Віра Міщук:

— Я пропрацювала в медицині 25 років, пішла на пенсію в 2002 році. Стажу у мене було 28 з половиною років. Тоді загальний стаж, потрібний для виходу на пенсію, був 20 років. А в мене 28. Думала, вистачить. А потім багато що змінилося. Як пішла на пенсію, стала отримувати мінімальну. У тих, що не працювали, така ж пенсія виявилася, як і в мене. Бо в мене за нинішніми законами не вистачає стажу… А за доглядом за сином мені стаж не йде, бо я на пенсії. А пенсії нормальної немає, бо немає стажу. Ось таке замкнене коло. А в Жашкові мені доплачували до пенсії трохи коштів у зв’язку з тим, що я доглядаю за сином. Геть небагато, від 50 гривень до 100, але хоч на молоко вистачало. А два роки тому мені перестали платити. Ми думали, що це у зв’язку з війною. А потім я звернулася, і виявилося, що причина в іншому. Як мені сказали, казначейство і соцзабез «розформували», і мій син «випав зі списку». Через ці питання я і зверталася до офісу Уповноваженого з прав людини, а вони передали моє прохання про допомогу в ADRA.

Я отримала від ADRA протипролежневу подушку і гігієнічні матеріали. Вони значно полегшили мені догляд за сином. Він має проблеми з сидінням, і протипролежнева подушка допомагає йому зручно сидіти. Також ми користуємось гігієнічними засобами, пелюшками, які дають відчуття сухості, син не лежить мокрий.

Оце такий в мене був біль. До кого я не зверталася, тільки Офіс Уповноваженого і ваша організація мені допомогли. Нам не потрібна, припустімо, одежа, вона в нас є. Виходимо, як можемо, зі скрутного становища, допомагають люди, знайомі, родичі. А за цю допомогу я щиро дякую і Офісу Уповноваженого, і, звичайно ж, ADRA!

Інші новини:

Інші новини: