Категорія: НовиниОпубліковано: 19.02.2023

Post title getting code

Порядок виходу на пенсію для внутрішньо переміщених осіб — коментар юриста

Заява про призначення пенсії подається до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб.

Обмеження та особливості призначення пенсій, встановлені чинним законодавством для внутрішньо переміщених осіб, не застосовуються для осіб, які здійснили внутрішнє переміщення після 24.02.2022 року. Призначення пенсій таким особам відбувається у загальному порядку, передбаченому Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”».

У будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку ВПО має право звернутися до відповідного територіального органу Пенсійного фонду України і надати наступні документи:

ВПО, які перемістилися до 24 лютого 2022 року. Під час звернення із заявою про призначення пенсії та документом, що посвідчує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у порядку, який затверджується Пенсійним фондом України (абзац четвертий пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»).

Починаючи з 1 липня 2016 року, виплати пенсій, що призначаються ВПО (які перемістилися до 24.02.2022 року), здійснюються через рахунки та мережу ПАТ «Державного ощадного банку України», у якому особа повинна відкрити рахунок.

ВПО, якій призначено пенсію, для укладення договору про відкриття рахунку необхідно звернутися до відділення банку за місцем фактичного проживання та надати наступні документи:

  1. документ, що посвідчує особу (паспорт);
  2. довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
  3. довідку про отримання пенсії;
  4. довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

За письмовими заявами особам з інвалідністю I групи та іншим особам, які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, виплата буде проводитися публічним акціонерним товариством «Укрпошта» з доставкою за фактичним місцем проживання/перебування таких осіб.

Платіжна картка, на яку зараховується пенсія ВПО, одночасно є пенсійним посвідченням.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах ПАТ «Державний ощадний банк України» кожні шість місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Фізична ідентифікація клієнта, якому відкрито поточний рахунок в ПАТ «Державний ощадний банк України» для отримання пенсії, до отримання ним платіжної картки здійснюється кожні три місяці з дня відкриття рахунка або з дня попередньої ідентифікації.

У разі виникнення запитань ви можете звернутися по юридичну допомогу за адресою: м. Дніпро, вул. Козакова, 2-Д (бізнес-центр «Continent», каб. 103) або за номером: +38 050 434 84 62. Безкоштовна юридична допомога для внутрішньо переміщених осіб надається за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (German Federal Foreign Office), а також німецького представництва ADRA.

Інші новини:

Інші новини: