Категорія: НовиниОпубліковано: 09.11.2023

Post title getting code

У цей період пізньої осені для всього населення України, що потерпає від бойових дій, і для нас, як для благодійної організації, особливо актуальною є підготовка до зими, до її холодів і очікуваних відключень електроенергії внаслідок ракетних атак. Зараз ADRA Ukraine реалізовує декілька проєктів, орієнтованих на підготовку до зими (winterization), які передбачають забезпечення найбільш вразливих категорій населення зимовими непродовольчими товарами, такими як обігрівачі, печі-булер’яни, термоси, теплі ковдри, павербанки та інше. Ми розповсюджуємо паливні брикети там, де населення не має змоги його придбати, а саме — на деокупованих територіях, ліси яких залишилися замінованими.

Також ADRA Ukraine забезпечує переселенців, які втратили свої будинки, прихистками (шелтерами), щоб родини могли пережити складний зимовий період у комфортних умовах. Це стосується й фінансових виплат — цієї осені вже 781 бенефіціар отримав допомогу, щоб покрити свої витрати на оренду житла, та 40 054 особи отримали багатоцільову грошову допомогу цього року. Там, де маркети не функціонують, у важкодоступних регіонах та прифронтових зонах країни, актуальною залишається роздача продуктових наборів. Також підготовка до зими передбачає утеплення житлових будинків та теплоізоляцію шелтерів. Наразі ми виконуємо ремонтні роботи в приватному секторі, замінюємо пошкоджені вікна, двері, лагодимо дахи та встановлюємо теплоізоляцію.

Один з проєктів, орієнтованих на цей зимовий період — ADRA Network, який розпочався з середини вересня й триватиме до першої половини квітня наступного року. Він передбачає роздачу паливних брикетів, зокрема, в Святогірській громаді Донецької області, де ми плануємо охопити 750 домогосподарств. Також планується роздача будівельних матеріалів для домогосподарств, які можуть зробити ремонтні роботи самостійно або за допомогою місцевої влади населених пунктів. Таким чином ми працюємо в Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Для тих, хто не в змозі самостійно провести ремонтні роботи, ми укладатимемо договір з підрядником, для чого на цей час проводимо реєстрацію, даємо попередню оцінку пошкодженому житлу, далі вибираємо найуразливіші домогосподарства та підрядник починає ремонтні роботи. Таким чином плануємо охопити 130 домогосподарств у Запорізькій, Херсонській областях та в частині Миколаївської області, тобто, на деокупованих територіях та в районах, де зараз не ведуться активні бойові дії. У межах одного проєкту ми плануємо допомогти 2 240 особам.

Також сьогодні є актуальними проєкти, спрямовані на подолання наслідків підриву Каховської ГЕС. Таких проєктів у нас зараз три. Один за підтримки чеського представництва ADRA, другий за підтримки ADRA Network, і третій за підтримки Церкви Ісуса Христа святих останніх днів. Ці проєкти поширюються, насамперед, на Херсонську область, частини Дніпропетровської, Запорізької й Миколаївської областей. У межах цих проєктів ми поширюємо бутильовану питну воду у важкодоступних зонах, наближених до фронту, там, де люди не мають доступу до питної води і навіть не мають можливості її купити. Крім того, ADRA Ukraine бурить свердловини та встановлює системи водоочищення, щоб у населення була можливість піти в громадське місце та набрати собі стільки питної води, скільки їм потрібно.

Також ми продовжуємо проєкти з евакуації із зони бойових дій, зокрема, ADRA Ukraine сьогодні є єдиною організацією, яка евакуює людей з міста Херсона. Залишається актуальною психологічна підтримка постраждалого від війни населення, потреба в ній лише зростає, тому в нас діють три великі проєкти, що містять цей вид допомоги, а саме: GFFO (за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Aktion Deutschland Hilft), DANIDA (за підтримки Уряду Данії) та IHA (за підтримки Уряду Канади). На сьогодні в ADRA Ukraine загалом працює 23 психологи та 3 психотерапевти, та команда продовжує зростати. Вони надають допомогу у центрах захисту ADRA Ukraine, прихистках, де перебувають переселенці, жертви домашнього насильства, дитячих будинках, спеціалізованих установах для людей з інвалідністю. Також залучення психологів до роботи на гарячій лінії дозволяє надавати психологічну підтримку постраждалому населенню в онлайн-режимі, незалежно від місця їхнього перебування. Фахівці ADRA Ukraine максимально залучаються до вирішення психологічних проблем та проблем здоров’я постраждалого населення, направляючи бенефіціарів у разі необхідності до спеціалізованих заходів та медичних центрів, де профільні фахівці можуть надати медичну допомогу, у тому числі забезпечать комплексне обстеження.

На сьогоднішній день завдяки нашим міжнародним партнерам та місцевій команді ADRA Ukraine (325 штатних співробітників та понад 300 волонтерів) ми готові задовольнити багато потреб населення у багатьох секторах. Також завдяки їм цього року ми зуміли підготувати місцеві офіси в кожній з прифронтових областей до безперебійної роботи в зимовий період.

Інші новини:

Інші новини: