Категорія: НовиниОпубліковано: 25.09.2023

Post title getting code

На запит Біленківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (територіальної громади, населення якої налічує близько 9 тисяч осіб, а також яка стала прихистком для майже 1 500 переселенців) ADRA Ukraine з 23 серпня цього року запустила соціальні рейси в межах проєкту GFFO за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та німецького представництва ADRA.

На сьогодні в громаді діють два маршрути:
– Біленьке — Мар’ївка — Новосергіївка — Смоляне — Запоріжжя (та в зворотному напрямку);
– Червонодніпровка — Біленьке — Лисогірка — Канівське — Запоріжжя (та в зворотному напрямку).

Ця ініціатива націлена на допомогу людям з прифронтових громад Запорізької області. Наприклад, с. Червонодніпровка розташоване в 15 км від лінії розмежування. Через постійні обстріли та нестабільну ситуацію зараз там відсутні геть усі сполучення з зовнішнім світом: у селищі відсутнє світло, мобільний зв’язок та інтернет, що унеможливлює навіть виклик швидкої допомоги або служби з надзвичайних ситуацій за необхідністю (щоб зловити мобільний зв’язок, необхідно пройти 2–3 км угору, що є неможливим для літніх людей); відсутні працюючі лікарні/амбулаторії, магазини, аптеки.

Також внаслідок підриву Каховської ГЕС у селі відсутнє водопостачання (раз на тиждень привозять лише питну воду).

Окрім того, доступ до селища ускладнений відсутністю асфальтного покриття, а також тим, що маршрут є доволі небезпечним. Через таке становище громадський транспорт і перевізники не працюють.

Тепер завдяки організованим соціальним рейсам, мешканці перелічених прифронтових громад знову мають змогу отримувати усі необхідні соціальні, адміністративні та медичні послуги. Окрім того, в них нарешті з’явилася можливість придбати продукти харчування, необхідні ліки, питну воду та задовільнити інші базові потреби у м. Запоріжжя. Більшість мешканців, що залишаються в прифронтових селищах — це літні люди, які в іншому випадку не мали б жодної змоги виїхати до міста власними силами.

«Якби не ви, ми не могли б так вільно пересуватися декілька разів на тиждень до міста. Для нас це справжнє диво і несподіванка. Дуже важко жити в таких умовах, проте зараз ви подарували кожному з нас промінь надії та віри в найкраще», — каже один із чоловіків під час рейсу з с. Червонодніпровка.

Інші новини:

Інші новини: