Категорія: НовиниОпубліковано: 22.10.2018

Post title getting code

Опалювальний сезон розпочався, а тим часом 3,6 млн. осіб на сході країни щодня ризикують залишитися без тепла і водопостачання. Це ж означатиме холодну зиму, більші ризики для здоров’я та неможливість забезпечення основними правами тих, хто вже страждає найбільше через збройний конфлікт. Неурядові організації наполягають на тому, щоб Президент негайно вжив заходів, аби усі українці, та зокрема ті, що проживають у Луганській та Донецькій областях, могли вільно та безперешкодно користуватися своїми правами на воду, водопостачання та тепло. На офіційному сайті Президента України уже розміщено відповідну петицію.

На Донбасі дефіцит природної води ускладнюється через застарілі 70-річні системи водопостачання, зношені водогони зазнають шкоди під час обстрілів. Ситуація також близька до колапсу через відсутність постійного технічного обслуговування. 3,6 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги щодо водопостачання і санітарії в Луганській і Донецькій областях у 2018 році. Лише у першій половині 2018 року тут зафіксовано 57 серйозних інцидентів, пов’язаних з водною інфраструктурою, в яких 6 працівників комунальних підприємств отримали травми. Окрім цього з початку бойових дій у 2014 році 9 працівників водної інфраструктури були вбиті під час виконання службових обов’язків. “Вода – це життя. Ми не думали про це раніше, але тепер знаємо, як її економити. Наприклад, використовуємо ту ж воду декілька разів: спочатку готуємо на ній їжу, а потім поливаємо сад. Я мию посуд без хімічних засобів, щоб потім підливати цією водою саджанці”, – розповідає Тетяна, якій допомагає неурядова організація «Людина в біді». У свої 75 років через низьку пенсію жінка не має змоги купляти дорогу воду, яку доставляють на водовозах.

Об’єднання з 7 міжнародних та національних гуманітарних організацій (Maма 86, АДРА Україна, Людина в біді, Польська гуманітарна акція, Première Urgence Internationale, Terre des Hommes та Проліска), які працюють на Донбасі, стурбовані тенденціями зростання гуманітарних проблем через недостатній доступ до води. Спільно ці організації звертаються до Президента України, аби ним було визначено пріоритет вирішення проблем з водопостачанням у Луганській та Донецькій областях і вжито термінових заходів для забезпечення доступу мешканців прифронтових територій до основних необхідних для життя послуг.

Цей місяць – гарна нагода, щоб нагадати, що доступ до води також означає право на тепле житло в Україні, а також здоров’я. Минулого тижня у понеділок відзначався Всесвітній день миття рук, гасло якого: “Чисті руки – рецепт для здоров’я”. Але через відсутність технічного обслуговування, обстрілів чи пошкодження водної інфраструктури або неможливості відшкодування збитків у часи збройного конфлікту, навіть найпростіших принципів гігієни неможливо дотримуватися.

В жовтні в Україні також офіційно розпочато опалювальний сезон. У районах з централізованими системами опалення, де вода потрібна для роботи радіаторів, тисячі людей можуть бути залишені без води та тепла, через обстріли труб, що прокладені активними районами конфлікту. Через це населення Луганської та Донецької областей буде змушене переміщуватися або використовувати дорогі альтернативи – і це в регіоні, де багато хто вже був зміщений щонайменше один раз, а економічна ситуація постійно погіршується протягом останніх майже п’яти років. “Кожного дня на Донбасі в нашій роботі, спрямованій на підтримку людей, що страждають від конфлікту, ми спостерігаємо, наскільки великим є вплив недостатнього доступу до води. Коли обстріл завдає шкоди водній інфраструктурі, ми поспішаємо своєчасно доставляти тисячі літрів води сім’ям, які в іншому випадку залишилися б без води. Звичайно, ми надаємо надзвичайно необхідну допомогу, але це не є стійким рішенням. Ось чому ми також дивимось з перспективою і просимо уряд України розглянути проблеми з водопостачання, зокрема, на сході України, оскільки страждають жінки, діти та люди похилого віку. Ми сподіваємось, що уряд відповість на наше нагадування, розгляне петицію та запровадить такі кроки: забезпечення доступу до чистої питної води для всіх постраждалих від конфлікту людей на Донбасі; захист ключової водної інфраструктури Донбасу та її працівників; вжиття заходів для захисту водних ресурсів від забруднення, яке може виникнути внаслідок бойових дій”, – говорить Артем Діхтярук, програмний директор благодійної організації ADRA Ukraine.

Петиція буде доступна для підписання на веб-сайті Президента за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/47447 протягом трьох місяців. Через петицію та медіа-кампанію у соціальних мережах із хештегами #PravoNaVodu, #RightToWater та #ProtectWaterUkraine, гуманітарні організації заохочують людей до спілкування з урядом. Відео, яке показує, що означає брак води в нашому повсякденному житті, допоможе зрозуміти, що населення Донбасу ризикує залишитися без нормального доступу до життєво необхідних послуг, таких як доступ до води та тепла, якщо не буде вжито жодних заходів. Це є вирішальним кроком у підтримці України в її реформах та забезпечення здорового безпечного життя для всіх українців.

Відео: https://youtu.be/BP3NAtVzK_E  (українською) та https://youtu.be/b9d0U0ajYDo (російською).

Інші новини:

Інші новини: