Категорія: НовиниОпубліковано: 20.10.2017

Post title getting code

Як громадським діячам вчитися на помилках, обговорювали на конференції “Невдалі проекти та нові підходи”, що пройшла у Києві в офісі Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні (ADRA Ukraine). Конференція міжнародна, тренерами для більш ніж сотні учасників були гості із закордону – з Словаччини, Польщі, Чехії та Угорщини.

WSS_2137 WSS_2083

Організатор конференції з української сторони, Дарія Тихонова, менеджер проектів ADRA Ukraine, запевняє: “Громадянське суспільство останнім часом активно розвивається, сотні проектів реалізовуються в різних країнах, зокрема і в Україні. Дуже важливо робити це правильно і вчитися на своїх помилках, більше не повторювати їх”.

WSS_2362

Тренери розповідали про причини невдач у реалізації проектів: погане планування, слабка комунікація, невдалі партнерські відносини.

WSS_2450

Маргарет Оласінська-Харт, керівник Програми гуманітарної допомоги Польської Медичної Місії, розповідає, що інколи важко знайти порозуміння, так як організаціям доводиться працювати з різними культурами, релігіями та традиціями. Але на цих невдалих партнерських відносинах, наприклад, з організаціями в Африці чи Азії, можна і варто вчитися. Вона також переконана, що проблеми варто постійно проговорювати: “Це як шлюб. Ви повинні пройти через проблеми, обговорити їх, виправити і продовжувати ваше партнерство”.

WSS_2156

Інша тренер, Крістіна Ннаї, керівник відділу освіти ADRA в Чеській Республіці, підтримує таке порівняння, та запевняє, що часто проблемою є не сама невдача, а небажання і невміння її обговорити. Крістіна розповіла учасникам конференції про планування проектів та важливість комунікації при цьому. Аби реалізувати хороший проект, потрібно вміти комунікувати і з партнерами, і один з одним у команді, і з людьми, яким планується надавати допомогу.

WSS_2310 WSS_2247

“В межах вашої організації потрібно створити атмосферу, де невдачі сприйматимуться нормально. Їх можна обговорити та проаналізувати”, – продовжує думку Девід Гал, директор міжнародних програм HBA (Hungarian Baptist Aid). Експерт розповідав про невдачі своєї організації при реалізації трьох проектів, при цьому додав, як же ці помилки з часом виправили і дав свої поради. “Я б хотів підбадьорити усі українські недержавні організації, якщо ви маєте мрію щодо вашої організації, якщо хочете зробити щось, досягти чогось, то просто робіть це, і ви здобудете успіх” – запевнив Девід Гал.

Експерти переконані, що помилка – це можливість зупинитися і проаналізувати ситуацію. Невдачі допомагають побачити все з іншого ракурсу, вони ж і є рушіями змін, які в майбутньому приведуть до успіху.

WSS_2095

Про ще одну причину невдач розповів Мілан Збожіл, експерт Східного партнерства та розвитку громадянського суспільства. Як він запевнив, громадські організації мають допомагати людям не просто роблячи щось для них, а роблячи це разом з ними. Важливо комунікувати з людьми, аби знати, яка саме допомога їм потрібна. На своєму прикладі він розповів, як одного разу був впевнений, що потребою містян є система переробки сміття і відсутність парку. “Коли я почав розмовляти з людьми, то зрозумів, що помилявся. У тому селі людям був потрібен тротуар дорогою до школи. Через великі калюжі, діти приходили в школу з мокрими ногами”, – розповідає Мілан Збожіл. Тепер у тому селі побудовано не тільки тротуар, але й площу перед школою.

WSS_2087 WSS_2232_1

Продовженням конференції стане серія тренінгів у Києві, Краматорську та Слов’янську – до літа 2018 року. Спеціалісти розповідатимуть учасникам тренінгів про способи ефективного пошуку ресурсів, управління проектами, а також про методи роботи з волонтерами. Після завершення навчального циклу учасники, які продемонструють найкращу готовність, отримають можливість здійснити ознайомчий візит в одну з партнерських організацій у Словаччині, Чехії, Угорщині або Польщі. Всі заходи проходять в рамках проекту «Поліпшення управління, фандрейзингу та комунікації громадського суспільства в Україні» за фінансової підтримки програми Вишеградського фонду та уряду Нідерландів. Проект реалізовує 5 європейських партнерських організацій: ADRA Slovensko (Словаччина), PMM – Polish Medical Mission (Польща), ADRA Česká republika (Чеська Республіка), HBA – Hungarian Baptist Aid (Угорщина) та ADRA Ukraine (Україна).

WSS_2382

Інші новини:

Інші новини: