Категорія: НовиниОпубліковано: 22.03.2023

Post title getting code

Пошук роботи на новому місці часто буває досить складним, особливо для ВПО. Окремі труднощі можуть виникнути, якщо раніше людина була офіційно працевлаштована, проте не має зв’язку з попереднім роботодавцем для розірвання трудових відносин. Тож як в такому випадку звільнитися та отримати допомогу з безробіття?

Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи, за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу з безробіття, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням відповідно до законодавства.

Особа, яка не мала змоги припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 статті 36, статей 38, 39 Кодексу законів про працю України, у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги з безробіття і соціальних послуг має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши відповідну заяву до центру зайнятості за місцем проживання. Датою припинення трудового договору є день, наступний після дня подання такої заяви.

Центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця (будь-якими засобами, у тому числі електронними), а також територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби.

Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує такий статус без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога з безробіття таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Припинення самозайнятості внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем проживання у відповідному територіальному органі державної виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Щоб отримати безкоштовну юридичну допомогу, ви можете звернутися за адресою: м. Дніпро,  вул. Козакова, 2-Д (бізнес-центр «Continent», каб. 103) або за номером телефону: +38 050 434 84 62

Інші новини:

Інші новини: