Категорія: Новини, Психологічні порадиОпубліковано: 12.02.2024

Post title getting code

У наш час особливу увагу фахівців з психічного здоров’я привертає проблема підвищення тривожності в багатьох українців. Під час воєнного стану ми втомлюємося більше, та відновитися уже не завжди можемо звичним способом. Але реалізація певних стратегій значно допоможе вам впоратися з тривогою і полегшити свій стан. Ось декілька рекомендацій, які варто ввести у свій розпорядок дня:

1. Дихальні вправи. Займайтеся вправами з усвідомленого дихання, щоб заспокоїти нервову систему. Зосередьтеся на повітрі, що повільно вдихаєте через ніс, відчуваючи, як воно входить у простір вашого тіла, а потім повільно видихайте через рот. Уся ваша увага має бути зосереджена на процесі повільного дихання.
2. Регулярні фізичні вправи. Фізична активність є дуже дієвим засобом зняття стресу та напруженості. Включіть у свій щоденний розпорядок дня регулярні фізичні вправи. Прогулянки, гімнастика, тренування у тренажерній залі. Фізичні вправи допомагають організму виділяти ендорфіни, природні посилювачі настрою. Це може сприяти більш позитивному мисленню.
3. Встановіть розпорядок дня. Створіть структуру дня, або ж певні незмінні традиції, корисні звички, щоб забезпечити відчуття стабільності й передбачуваності. Адже саме непередбачуваність та негативні думки викликають тривогу.
4. Обмежте стимулятори, такі як кофеїн. Адже саме вони можуть посилити почуття тривоги. В якості альтернативи вибирайте трав’яні чаї та воду.
5. Якісний сон. Приділіть особливу увагу підготовці до сну. Потрібно розслаблення, тож уникайте екранного часу перед сном. Найкраще рішення — спокійне читання чи проведення часу в спілкуванні з рідними.
6. Усвідомлене харчування. Зверніть увагу на свій раціон. Переконайтеся, що він містить баланс поживних речовин. Певні поживні речовини, такі як жирні кислоти омега-3, що є у рибі, антиоксиданти у фруктах та овочах, пов’язані з покращенням психічного самопочуття.
7. Ведення щоденника. Викладення своїх думок та почуттів за допомогою щоденника може набути терапевтичного сенсу. Записуйте свої тривоги, але й також звертайте увагу на позитивні події та досвід у вашому житті, ті, за які ви вдячні. Така практика може сприяти формуванню більш оптимістичного погляду на ситуацію.
8. Зверніться за підтримкою. Не соромтеся звертатися за допомогою до друзів, сім’ї або спеціалістів у сфері психічного здоров’я. Поділіться своїми почуттями з тими, кому ви довіряєте. Це може допомогти забезпечити вам почуття безпеки, втіху і перспективу.
9. Професійна підтримка може запропонувати вам цінні індивідуальні стратегії подолання труднощів, адаптовані до ваших конкретних запитів.
10. Допомагайте іншим. Відчуття власної залученості до певної справи підвищує впевненість у власні сили.

Спостерігайте за собою. Якщо ваша тривожність зберігається та посилюється, звертайтеся за професійною допомогою. Це матиме вагоме значення для збереження та підтримки вашого психічного здоров’я.

Тетяна Марченко,
психологиня ADRA Ukraine

Інші новини:

Інші новини: