Категорія: НовиниОпубліковано: 05.03.2024

Post title getting code

На все, що людина сприймає з навколишнього світу, у неї є емоційний відгук. Наприклад, слухаючи музику, переглядаючи передачу чи фільм, спілкуючись з близькими й друзями, ми переживаємо радість, щастя, сум, страх, злість, засмученість. Коли хтось переживає позитивні емоції, це спонукає його до активної діяльності, до досягнення результату.

Насправді варто пам’ятати, що усі почуття, що виникають у нас, є нормальними. Це є реакція організму на вплив зовнішніх обставин. Але часто люди заперечують негативні емоції, такі як страх, гнів, сум, незадоволення, розпач тощо. Та факт полягає в тому, що позитивні й негативні емоції впливають на наше тіло, ми можемо спостерігати свої певні тілесні реакції як відгук на емоцію. І якщо негативні емоції постійні, то тіло теж буде на це реагувати. Тобто, якщо ми постійно перебуваємо в стресі, пригніченості й не бажаємо помічати цього, то це означає, що стрес послаблює наші тілесні сили, зменшує нашу життєздатність. І тіло починає хворіти. Це називається психосоматикою — ваше тіло «говорить» про ваш емоційний стан. Чому так відбувається? Однією з причин є нерозуміння людиною своїх емоцій. Не розуміючи емоцію, людина не може на неї вплинути. Тому, щоб змінити ситуацію на краще, пропонуємо наступні кроки.

1. Перш за все варто за допомогою спеціаліста розібратися, які ж емоції ви переживаєте, і назвати їх. Більшість із нас добре навчилися ще з дитинства не проявляти своїх емоцій. Але надважливим є розуміти їх і правильно на них реагувати. Тобто спрямувати силу емоцій на свій розвиток, на управління й контроль над своїм життям.

2. Почніть помічати затиски у вашому тілі, тілесні прояви емоцій.

3. Працюйте зі своїм тілом. Намагайтеся розслабляти ці затиски. Так ви відчуєте контроль над тілом, а далі й над емоціями, також і над ситуацією.

4. Займайтеся спортом, творчістю, прогулянками на своє задоволення. Саме задоволення від діяльності приноситиме нові позитивні емоції і гармонію у ваше життя.

5. Не намагайтеся пригнічувати негативні емоції. Краще у них розібратися і використати їх як рушійну силу до нових звершень.

Пам’ятайте, що ми не можемо лише радіти. Ми різні й наш навколишній світ теж різноманітний. Усі наші почуття є нормальними. Ми можемо бути щасливими й можемо сумувати. Можемо злитися й радіти. Дозвольте собі бачити світ різноманітним.

Тетяна Марченко, психологиня ADRA Ukraine

Інші новини:

Інші новини: